»احادیث مذهبی :
امام حسین (ع) میفرمایند : عاجزترین مردم کسی است که نتواند دعا کند
قرآن و عترت یک حقیقت ، دو ظهور

قرآن و عترت یک حقیقت ، دو ظهور

 

 

 

 

 

 

قرآن و عترت یک حقیقت ، دو ظهور

قرآن و عترت طاهره ، حقیقت یگانه ای هستن که در مقام ظهور دو گومه وجود یافته اند و هر یک از این دو گروه تابنده ظاهرا غیر دیگری است؛

اما در واقع قرآن وجود تدوینی عترت است و عترت وجود تکوینی قرآن لذا در مقابل اثبات قرآن موید عترت و نیز اهل بیت (ع)مبین همتای خودند.

هماهنگی بلکه یگانگی و جدایی ناپذیری قرآن و عترت را نبی مکرم اسلام (ص) در حدیثی متواتر و مشهور در میان تمامی فرق مسلمانان بیان نموده اند: انی تارک فیکم الثقلین؛کتاب الله و عترتی اهل بیتی؛و انهمالن یفترقا حتی یردا علی الحوض.

بر اسا قاعده«حکم الامثال فیما یجوز و فی ما لا یجوز واحد» ، عترت همه کمالات قرآن را داراست و هر نقصی از ساحت قرآن به دور باشد عترت نیز از آن عاری است .

بر مبنای این اصل هرگز مسیر علمی و عملی قرآن و عترت از هم جدایی نمیپذیرد  ، پچنان چه قول و فعل و امضای امامان معصوم (ع) مفسر کلام خداست و آیات قرآن کریم مبنای علمی و عکالی عترتند.هرگز عترت به چیزی فرمان نمیدهد که قرآن از آن نهی  میکند و از چیزی باز نمیدارد که قرآن انجام دادنش را نمیپسندد.

بر این اساس ، مسیر هدایت نه باشعار ، حسبناکتاب الله، و نه با تمسک به عترت بدون قرآن  ، یافتنی و پیمودنی است.اقتضای یگانگی ثقلین شریف ، حضور در محضر این دو کلام الهی ست، چون همان طوز که قبلا بیان شده  قرآن تدوینی خداست و عترت ، کلام تکوینی او.

قرآن و عترت یک حقیقت ، دو ظهور برای دیدن ادامه مطالب سایت هیئت موکب الحسین (ع) تبریز اینجا کلیک کنید.

قرآن و عترت یک حقیقت ، دو ظهور

قرآن و عترت یک حقیقت ، دو ظهور

مطالب اخلاقیهیئت در تبریزسایت روایاتحدیث درباره امامانمقالات مذهبیشعر درباره امام حسین

منبع:کتاب امام مهدی موجود موعود

نظر بدهید!!!

نظر شما برای “قرآن و عترت یک حقیقت ، دو ظهور”

قالب وردپرس